Ta strona używa plików COOKIES. Polityka prywatności i więcej na temat plików COOKIES ...

TRANSLATION_REQUIRED (PA-CO-BANK)

SGB
 

Szczegóły aktualności

Aktualności

A A A | Drukuj
2020-04-02

Ułatwiamy spłatę kredytów

Ułatwiamy spłatę kredytów.

 

Szanowni Państwo wiemy, że w obecnej sytuacji przesunięcie-prolongata spłaty rat kredytu może być bardzo potrzebne, dlatego też wprowadziliśmy ułatwienie w postaci Procedury COVID – 19.

 1. Aby skorzystać z prolongaty należy wypełnić wniosek o zawarcie Aneksu w temacie zawieszenia spłat zobowiązań kredytowych w związku z pandemią koronawirusa COVID – 19

2. Zalecamy złożenie wniosku najpóźniej na 5 dni roboczych przed spłatą raty, w przeciwnym razie ewentualna prolongata będzie dotyczyć raty za kolejny miesiąc.

3. Wniosek można otrzymać wysyłając maila na adres wnioski@pacobank.pl. lub dzwoniąc do swojego opiekuna lub w placówkach Banku.

 

Kto może złożyć wniosek o zawieszenie spłaty kredytu?

1. Wnioski mogą składać klienci którzy mają problem z regulowaniem rat z powodu skutków epidemii COVID – 19.

a) indywidualni,

b) instytucjonalni,

2. Na dzień składania wniosku brak zaległości w spłacie kredytu.

3. Wniosek o zawieszenie spłaty zobowiązania kredytowego wymaga uzasadnienia.

 

Jakich kredytów dotyczy przesunięcie rat?

1. Dotyczy kredytów spłacanych w ratach np. konsumpcyjny, mieszkaniowy, inwestycyjny, obrotowy.

2. Procedura COVID – 19 nie dotyczy kredytów preferencyjnych ARiMR, kredytów połączonych z dopłatami / gwarancjami ze strony BFG, NFOŚiGW, WFOŚiGW.

 

Na jak długo można zawiesić spłatę kredytu?

1. Klient indywidualny maksymalnie na okres 3 miesięcy, z zastrzeżeniem iż maksymalny termin prolongaty może wynosić do 30.06.2020 r.

2. Klient instytucjonalny maksymalnie na okres 6 miesięcy, z zastrzeżeniem iż maksymalny termin prolongaty może wynosić do 30.09.2020 r.

 

Czy w okresie zawieszenia spłat kredytu należy spłacać odsetki?

Tak. Przesunięciu mogą ulegać spłaty rat kapitałowych.

Aby nie zwiększać Państwa zadłużenia wobec Banku, odsetki od kredytu należy regulować na bieżąco tj. w dotychczasowych cyklach.

 

Czy z zawieszeniem spłaty rat kredytu związane są jakieś dodatkowe koszty np. prowizja?

Nie pobieramy żadnych opłat związanych z rozpatrzeniem wniosku o zawarcie Aneksu dotyczącego zawieszenia spłat zobowiązań kredytowych w związku z pandemią koronawirusa COVID – 19.


Pozostałe informacje.

- Procedura COVID – 19 nie wyklucza możliwości korzystania przez Klienta ze standardowej ścieżki decyzyjnej, po uzgodnieniu z pracownikiem Banku.

- Prosimy o wyrozumiałość, mając na uwadze, że ta szczególna sytuacja wymaga od nas wykonywania dużo większej ilości zadań w trudniejszych warunkach.

 

Poniżej przedstawiamy symulację spłat, w jaki sposób, w zależności od wybranego wariantu zmieniają się koszty związane z należnymi odsetkami, co wpływa na całkowity koszt kredytu.

- symulacja spłaty rat (okres zawieszenia na 3 m-ce) - (tylko w zakresie kosztów odsetek- zał Excel)

- symulacja spłaty rat (okres zawieszenia na 6 m-cy) - (tylko w zakresie kosztów odsetek – zał Excel)

- symulacja spłaty rat (okres zawieszenia na 3 m-ce) przy ratach annuitetowych - (tylko w zakresie kosztów odsetek- zał Excel)

- symulacja spłaty rat (okres zawieszenia na 6 m-cy) przy ratach annuitetowych - (tylko w zakresie kosztów odsetek – zał Excel)


Symulacja - arkusz

powrót do listy