Ta strona używa plików COOKIES. Polityka prywatności i więcej na temat plików COOKIES ...

TRANSLATION_REQUIRED (PA-CO-BANK)

SGB
 

Szczegóły aktualności

Aktualności

A A A | Drukuj
2013-02-27

POZYSKIWANIE FUNDUSZY DLA MŚP NA DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE

27.02.2013 r. w Urzędzie Miejskim w Pabianicach odbyło się spotkanie pt. "Pozyskiwanie funduszy dla MŚP na działania proekologiczne". Na spotkanie z władzami miasta zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnego biznesu. W spotkaniu brał udział Członek Zarządu województwa (Marszałek) Marcin Bugajski, który przybliżył możliwości korzystania ze środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 na rok 2013, Wiceprezes - Zbigniew Stasiak reprezentujący Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przedstawił możliwości pozyskania środków na inwestycje proekologiczne.
„Bank Spółdzielczy PA-CO-BANK, włączając się aktywnie w programy proekologiczne przygotowywane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Gospodarstwa Krajowego przedstawił podczas spotkania możliwości udzielania kredytów proekologicznych z dotacjami (w tym na: kolektory słoneczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, wykonanie przyłączy kanalizacyjnych, ograniczenie niskiej emisji i wykorzystanie źródeł niskiej energii, usuwanie azbestu a także termomodernizacje i remonty). Bank Spółdzielczy PA-CO-BANK w swojej szerokiej ofercie kierowanej do przedsiębiorców oferuje także kredyty inwestycyjne udzielane w ramach inicjatywy JEREMIE, ich korzystne warunki dla mikro, małych i średnich firm powinny zainteresować przedsiębiorców z terenu województwa.”
W dalszej części spotkania Prezes ZWIK - Rafał Kunka, przedstawił przedsiębiorcom ofertę współpracy z zakresu pozyskiwania środków z UE. Kolejnym punktem programu była dyskusja nad sposobami integracji pabianickich przedsiębiorców w celu wypracowania kierunków rozwoju. Kolejne spotkanie zaplanowano na 25.04.2013r. g. 15.00.powrót do listy